Keçiören Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü 2020

KEÇMEK TERAPİSİ

Keçiören Belediyesine bağlı olarak hizmet veren Keçiören Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (KEÇMEK) terapi görevi de üstleniyor. 

2008 yılından beri hizmet veren KEÇMEK'ler istihdama katkı, sanat öğrenmeye yardımcı olmanın yanı sıra psikolojik olarak kursiyerlerin rahatlamalarına da öncülük ediyor. 2 yıldır makina nakışı kursuna gelen Bademlik KEÇMEK kursiyeri Pervin Haspolatlı (45) terapi amacıyla geldiği kurslara devam etmekte kararlı.'SIKINTILARIMI UNUTUYORUM'

20 yıldır eklem iltihabı (ramotoid artrit) hastası olan Haspolatlı "Hastalığımın tedavisi çok pahalı ve tam iyileşme gibi bir durum da söz konusu değil. Stresin tetiklediği bir hastalık" dedi. Haspolatlı, KEÇMEK kurslarının psikolojisini çok değiştirdiğini söyledi. Pervin Haspolatlı, "Eşim kamuda memur, Diyarbakır'da görev yapıyordu. Orada komşuluk ilişkileri çok daha güçlü. Oğlum Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimini kazanınca biz de peşinden Ankara'ya geldik. Ankara bu açıdan çok daha farklı. Metropol kent olunca aynı apartmandakiler bile birbirini tanımıyor. Ben de bundan 2 yıl önce hem sosyalleşmek hem de terapi amaçlı KEÇMEK kurslarına başladım. KEÇMEK kursları bana çok iyi geldi. Kendimi unutuyorum burada" diye konuştu. El ve ayaklarında protezler olan Haspolatlı, makine nakışı kursundan sonra şiş dantel ve ahşap boyamaya da gelmeyi planlıyor. Kursların hem fizik tedavi hem de zihin dinlendirmede önemli bir rol üstlendiğinin altını çizen Haspolatlı, KEÇMEK'lerde huzur bulduğunu vurguladı.

01.04.2019
 -->